bip

Gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci na Janowie.Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, w ramach corocznej akcji „Lato w mieście”, także w tegoroczne wakacje realizuje letni projekt pn. „Podwórko się bawi”. Składa się on z licznych gier i zabaw sprawnościowych, a także ze wspólnych, różnorodnych zabaw ruchowych i tańcach, prowadzonych przez instruktorów MOK-u, a które odbywają się zazwyczaj dwa razy w tygodniu: w czwartki i soboty. O ile w soboty, takie imprezy dla dzieci prowadzą mysłowiccy harcerze, a odbywały się w Parku Słupna, a konkretnie na terenach kąpieliska MOSiR (i będą jeszcze przeprowadzone w dniach: 29 lipca oraz 26 sierpnia, w godz. 11:00 – 13:00), to w czwartki każdorazowo są one wyjazdowe w inne miejsce i dzielnicę Mysłowic. 27 lipca, taką możliwość miały dzieci z Centrum MOK z Grunwaldzkiej oraz folii MOK z Janowa. A ponieważ pogoda dopisała, na zajęcia przybyło łącznie 35 dzieci (20 dziewcząt i 15 chłopców).

Dzieci uczestniczyły w następujących grach i zabawach: kręcenie kółkami hula-hoop, podbijanie rakietkami piłeczki ping-pongowej, rzuty kółkami ringo do punktowej tarczy, strzały na bramkę do unihokeja różnymi piłeczkami, dmuchanie balonów na czas, zabawy z chustą, urozmaicony oraz sprawnościowy tor przeszkód. Po zakończeniu wszystkich konkursów, podliczone zostały osiągnięcia każdego dziecka i ustalona została końcowa, generalna klasyfikacja wszystkich uczestników. 

Dwudziestka najlepszych uczestników, jak i trójka najmłodszych dzieci wyróżnieni zostali zostali upominkami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy tej wczorajszej, czwartkowej imprezy, otrzymali różnorodne słodycze i napoje.

Kolejna okazja dla dzieci uczestniczenia w czwartkowych, dzielnicowych grach i zabawach, w ramach wakacyjnego programu „podwórko się bawi”, już za tydzień, gdyż 3 sierpnia odbędą się one w filii MOK w Brzezince (ul. Laryska 5). Rozpoczęcie gier i zabaw – jak zwykle o godz. 11:00. Przypominamy także, iż w tym drugim miesiącu wakacji, MOSiR organizuje również dwie imprezy wyjazdowe: 9 sierpnia – do Aquaparku w Tarnowskich Górach, a 23 sierpnia planowana jest wycieczka autokarowa do Ojcowa i Pieskowej Skały. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń, a ponieważ będą to wyjazdy autokarowe, jest oczywiste, że ilość miejsc jest ograniczona pojemnością środka transportu. Pozostało już niewiele wolnych miejsc, a wszelkie informacje dotyczące warunków udziału i zapisów, można uzyskać osobiście w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR lub także telefonicznie, dzwoniąc na numer: (32) 317 18 02.